Raiffeisen Bank tokenizuje národní měny do blockchainu, možná i českou korunu

Raiffeisen Bank International oznámila, že po úspěšném testu bude pokračovat v projektu digitalizace národních měn do blockchainu.

Ve spolupráci se společností Billon provedla Raiffeisen Bank začátkem letošního roku proof of concept platformy RBI Coin, která digitalizuje fiat měny do blockchainu. Jelikož byl tento pokus úspěšný, rozhodla banka o pokračování formou pilotního projektu.

Pokud bude i pilotní fáze projektu úspěšná, mohlo by dojít k jeho produkčnímu nasazení v zemích střední a východní Evropy, kde Raiffeisen Bank International působí, tedy i v České republice.

RBI Coin převádí do digitální podoby v blockchainu fiat měny. Může to být například euro nebo česká koruna. V tomto formátu jsou pak přeshraniční transakce mnohem rychlejší, bezpečnější a levnější.

Přesné parametry pilotního projektu zatím nebyly definovány, ale předpokládá se, že bude využit k převodům peněz mezi Raiffeisen Bank v Rakousku a některou ze zemí střední a východní Evropy.

RBI Coin by tak v poměru jedna ku jedné reprezentoval euro nebo jinou národní měnu. Pilotní projekt má běžet do konce letošního roku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru