QuarkChain si klade za cíl vyřešit problémy se škálovatelností blockchainu

QuarkChain si klade za cíl vyřešit problémy se škálovatelností blockchainu

Pomalé potvrzování transakcí a nízká kapacita blockchainové sítě se mají stát minulostí s QuarkChainem.

Kdo v posledním roce zkusil poslat někam své bitcoiny, musel být zklamaný rychlostí převodu a vysokými poplatky. Nejstarší kryptoměna je pomalá a drahá, její infrastruktura nestačí na nové požadavky. Ovšem problémy se škálovatelností má i řada dalších kryptoměn.

Řešení chce přinést QuarkChain. Jedná se o otevřenou, takzvanou permission-less blockchainovou síť, která je navržena tak, aby zvládla milion a více transakcí za sekundu.

Síť QuarkChain se skládá ze dvou vrstev blockchainu. První vrstva využívá tak zvaný elastic sharding (rozdělení databáze na menší části – střepy) pro větší rychlost, druhá vrstva je kořenový blockchain, který potvrzuje části z první vrstvy. První vrstva používá pro potvrzování transakcí koncept proof of work, tedy tak zvané těžení.

QuarkChain vydá celkem 10 miliard tokenů pro svoji síť, přičemž pouze 20 procent jich prodá formou ICO. 45 procent tokenů je určeno pro těžení. K uvolňování zbytku do oběhu bude docházet postupně.

K velmi vysoké propustnosti sítě se QuarkChain chce dopracovat postupně, na jeho webu se nachází počítadlo, které v současnosti ukazuje, že síť dokáže zatím zvládnout téměř 2300 transakcí za sekundu, což už je násobně více než například Bitcoin nebo Ethereum.

Ve verzi 1.0 by měla být síť QuarkChain spuštěna ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *