Průzkum: Více než pětina institucionálních investorů už vlastní kryptoměny

Investiční společnost Fidelity uskutečnila průzkum na téma kryptoměn, který ukazuje, že došlo ke značnému rozvoji.

Kdo kryptoměny stále považuje jen za okrajovou záležitost a nástroj pro podvodníky, asi bude následujícími čísly zaskočen.

Jedna z největších investičních společností na světě Fidelity Investments, která spravuje biliony dolarů a má vlastní divizi na kryptoměny Fidelity Digital Assets, si totiž nechala udělat průzkum mezi institucionálními investory, jako jsou například hedgové fondy nebo rodinné investiční firmy, a ukázalo se, že 22 % těchto investorů už nějakým způsobem investovalo do kryptoměn.

Z celkem 411 respondentů 47 % pak dále odpovědělo, že ve svých portfoliích vidí místo pro kryptoměny, 72 % ve formě derivátů, 57 % v přímém nákupu a 57 % v investicích do společností držících kryptoměny.

„Jsme svědky vyspělejšího zájmu o digitální aktiva, od brzkých investorů, jako jsou krypto hedgové fondy, až po tradiční institucionální investory, jako jsou rodinné firmy a nadace,“ uvedl šéf Fidelity Digital Assets Tom Jessop.

„Čím dál více institucionálních investorů se pouští do digitálních aktiv, ať už přímo nebo přes dodavatele služeb, protože potenciální dopady blockhainových technologií na finanční trhy, nové i staré, je čím dál zejvnější.“

Investoři do kryptoměn si na nich nejvíce cení inovativních technologií a nízké korelace jejich cenových pohybů s ostatními aktivy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru