Průzkum: Téměř desetina Čechů vlastní kryptoměny

Banka ING zveřejnila výsledky svého průzkumu o kryptoměnách, v některých ohledech přinesl překvapivé výsledky.

Pokud jste měli zato, že jsou kryptoměny naprosto marginální záležitostí, z průzkumu ING vyplývá něco jiného. Devět procent Evropanů totiž nějakou kryptoměnu vlastní, tedy skoro každý desátý. Stejné číslo platí pro Českou republiku, která je v tomto ohledu v rámci kontinentu přesně průměrná. A každý čtvrtý Evropan očekává (v ČR 19 % lidí), že v budoucnu nějakou kryptoměnu vlastnit bude.

Na opačné straně názorového spektra na kryptoměny stojí více než třetina lidí (34 %), kteří o kryptoměnách nikdy ani neslyšeli. A 29 % nechce do kryptoměn nikdy investovat. 46 procent obyvatel starého kontinentu pak považuje kryptoměny za rizikovější investici než akcie.

„Kryptoměny zůstávají pro mnohé lidi abstraktní investicí, ale je tu větší touha po kryptoměnách, než si někteří mohli myslet,“ komentovala výsledky průzkumu Jessica Extonová z ING. „Podle našeho průzkumu by vlastníků kryptoměn mohlo být v budoucnu více než dvojnásobně více, i když nevíme kdy.“

Podle Extonové by zájem o kryptoměny mohla zvýšit jejich případná stabilizace.

My dodáváme, že na druhé straně mnoho lidí přišlo ke kryptoměnám právě kvůli jejich velké volatilitě a vidině rychlých zisků.

Průzkumu ING se zúčastnilo 14828 lidí z Evropy, Austrálie a USA.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru