Propagátor kryptoměn John McAfee byl nalezen ve vězení mrtev

Svět se musí rozloučit z jedním z nejhlasitějších zastánců kryptoměn Johnem McAfeem, který se proslavil kontroverzními výroky.

McAfee si ve světě udělal jméno díky antivirovému programu, který stvořil a který dodnes nese jeho jméno. Firma mu už ale dávno nepatřila a poslední roky byl známý především díky své podpoře kryptoměn a odporu k vlastní vládě. A ten se mu nakonec stal osudným.

McAfee příliš nedbal zákonů, za peníze propagoval sebehorší kryptoměny a netajil se tím, že z těchto příjmů neplatí daně, jak by měl.

Zpočátku byl velkým propagátorem Bitcoinu, později však otočil, označil ho za zastaralou technologii a postavil se na stranu jiných tokenů.

Americká justice ho ale nakonec dostihla, a to ve spolupráci s tou španělskou. Španělská policie ho loni zadržela a španělský soud včera vyhověl americké žádosti o jeho vydání do Spojených států. Brzy poté byl McAfee nalezen ve vězení mrtev. Podle ministerstva spravedlnosti vše nasvědčuje sebevraždě, ale byla ještě nařízená pitva.

McAfee v minulosti vyjádřil obavy z podmínek, které ho čekají v americkém vězení, pokud bude do USA vydán. Španělská věznice podle něj je ve srovnání s tou americkou jako hotel Hilton.

McAfeemu bylo 75 let a čelil 10 letům vězení za daňové úniky ve výši čtyř milionů dolarů. Z vězení by už možná živý nikdy nevyšel, proto by bohužel sebevražda měla v jeho případě logické vysvětlení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru