Profesor Joseph Fuller a Bitcoin – recenze: Je to strašný podvod!

Dnes si povíme něco o tom, kterak vás falešný profesor Joseph Fuller chce okrást prostřednictvím falešné investice do kryptoměny bitcoin.

Kdo je profesor Joseph Fuller

Ve Financial Magazine se můžete dočíst v článku, který napsal Přemysl Muškovský, že profesor Joseph Fuller vynalezl metodu pro vydělávání peněz, kterou zvládne používat každý.

Fullerova metoda vám prý zajistí dodatečný měsíční příjem ve výši 40 až 90 tisíc korun. Přitom vám stačí na začátku investovat jen 1099 korun.

A to vše údajně:

  • bez riskování úspor
  • bez znalostí
  • bez práce navíc

A v čem spočívá tato nová metoda, která údajně děsí finanční poradce? V nákupu kryptoměn, protože prý rostou o stovky až tisíce procent měsíčně.

Konkrétně Fuller vám chce prodat balíček Bitcoin za 1099 Kč. Tato základní investice vám prý za měsíc vynese minimálně 12726 Kč. Přičemž balíčků si můžete koupit víc najednou, abyste své zisky znásobili.

Ale je tomu skutečně tak, zajistí vám kryptoměnový balíček profesora Fullera skutečně dodatečný příjem v desítkách až stovkách tisíc korun měsíčně?

Podvod profesora Josepha Fullera

Skutečnost je taková, že je profesor Joseph Fuller podvodník. Jeho Bitcoin balíček je jen obyčejný podvod, který z vás má vytáhnout vaše peníze. Žádnou kryptoměnu za své peníze nedostanete, nic nevyděláte, jen přijdete o to, co zaplatíte za jeho balíček.

Starý podvod

Profesor Joseph Fuller neexistuje, je to fiktivní postava. Vymysleli si ho podvodníci, jejichž identita zůstává skrytá. A bohužel to není jejich první podvod.

Příběh fiktivního profesora, který vám zajistí velké výdělky díky své metodě na kryptoměny, se totiž šíří už několik let. Vždy změní jméno falešného profesora, nedávno to byl například profesor Thomas Morty (viz. obrázek níže). Někdy také změní název kryptoměny, kterou si od něj máte koupit. Teď je to bitcoin, v minulosti to například byly také netricoin, ripple nebo tron.

Na tento podvod se bohužel nachytalo už mnoho lidí, ale alespoň díky nim víme, co je Joseph Fuller ve všech svých verzích zač a co od něj můžete očekávat.

Profesor Joseph Fuller podvod

Nesmysly o kryptoměnách

Profesor Fuller se vám snaží napovídat, že všechny možné kryptoměny pořád jen letí nahoru a že nemůžete ztratit, když do nich investujete. Podle něj každý měsíc budete zhodnocovat své peníze o stovky až tisíce procent.

Ale to není pravda. Kryptoměny mají své výkyvy, mají období růstu, ale i období poklesu. Zejména v letech 2018 až 2020 většina z nich klesala. Rozhodně neplatí, že by investice do kryptoměn byla bez rizika a jistě zisková. Naopak, vzhledem k obrovské volatilitě kryptoměn je tento typ investic velmi rizikový.

K tomu tabulka na webu profesora Fullera ukazuje naprosté nesmysly. Nejenže neuvádí pravdivá čísla o zhodnocení jednotlivých kryptoměn, navíc uvádí kryptoměny, které vůbec neexistují. Nebo jste snad už někdy viděli kryptoměnu Moravský Krumlov?

Samozřejmě, že ne, musí jít o nějakou chybu v překladu Fullerova podvodu, protože má původ v zahraničí.

Falešné zisky

Zkušenosti s metodou profesora Fullera

Aby vás Fuller přesvědčil ke koupi jeho balíčku, ukazuje na svých webových stránkách příběhy tří lidí, kteří údajně mají s jeho způsobem investování velmi dobré zkušenosti. Problém je, že jsou tyto recenze a zkušenosti naprosto falešné.

Dokázat se to dá snadno. Fuller má totiž stránky v několika různých jazycích, a když se na ně podíváte, zjistíte, že u stejných tváří uživatelů najdete různá jména. Navíc stejné sady recenzí byly použity u předchozích variant tohoto podvodu. Fiktivní příběhy kopírují podvodníci pořád dokola.

Reálné zkušenosti lidí, kteří si od Fullera investiční balíček koupili, jsou velmi špatné. Všichni shodně říkají, že o své peníze přišli a že za ně nic nedostali.

Jak Fullerův podvod funguje

Jak jsme už zmínili, profesor Joseph Fuller a jeho podvod s internetovými měnami existuje pod různými jmény už několik let, takže je s ním mnoho zkušeností. Podle toho, jak se o své zkušenosti podělili podvedení lidé v různých diskuzích na internetu, funguje následovně.

Když si od Fullera objednáte jeho balíček kryptoměny bitcoin (nebo jakékoliv jiné), přijde vám na dobírku balíček, ve kterém budou jen bezcenné papíry. Zcela jistě ne žádná kryptoměna (přístupové údaje k ní). Peníze, které za balíček zaplatíte, budou vaší ztrátou, nic za ně nedostanete.

Proto první obranou je si od Fullera nic neobjednávat. Pokud jste si od něj balíček už objednali, nepřebírejte ho a nechte ho vrátit odesílateli. Když to uděláte, o žádné peníze nepřijdete.

Pokud jste už balíček převzali a chcete peníze získat zpět, obraťte se na toho, kdo vám balíček doručil a zprostředkoval platbu (např. Česká pošta). S tímto zprostředkovatelem platby se můžete zkusit domoct svých peněz zpět z důvodu podvodu.

Profesor Joseph Fuller a jeho kryptoměnový balíček – hodnocení

Profesor Joseph Fuller je podvodník, respektive smyšlená postava. Jeho kryptoměnový balíček je podvod, zaplatíte za něj peníze a nic nedostanete. Proto si ho neobjednávejte.

Pokud vás zajímá skutečné obchodování s kryptoměnami, můžete si ho vyzkoušet na demo účtu s virtuálními penězi, abyste viděli, jak všechno funguje.

Jestli se někdy rozhodnete investovat do kryptoměn skutečné peníze, ujistěte se, že dobře rozumíte rizikům a že máte připravenou strategii. Určitě použijte jen peníze, které si můžete dovolit ztratit.

Profesor Joseph Fuller

1099 CZK
0.3

Důvěryhodnost

0.0/10

Balíček kryptoměn

1.0/10

Zisky

0.0/10

Poctivost

0.0/10

Plusy

  • Snadno prokouknutelný

Mínusy

  • Známý podvod
  • Připraví vás o peníze
  • Nic vám nemůže vydělat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru