Profesor Adam Peterson a jeho nabídka kryptoměny Tron je podvod

7

V Česku se obměnil jeden starý podvod a pod názvem obírá lidi o peníze.

Již delší dobu se na českém internetu objevuje reklama na zázračné zbohatnutí prostřednictvím nákupu určité digitální měny, někdy neexistující, někdy existující. V minulosti se tímto způsobem nechvalně proslavilo jméno Bernard Mohyla.

Nyní přichází stejný podvod pod novým jménem.

Profesor Adam Peterson

Profesor Adam Peterson objevil zázračnou metodu na vydělávání peněz, s jejíž pomocí můžete mnohonásobně zhodnotit svoji investici, píše se na jeho stránkách.

Nabízí vám jakýsi startovací balíček na digitální měnu Tron, který stojí 990 Kč.

Problém je ovšem ten, že Peterson je fiktivní osoba, a pokud si balíček objednáte, žádnou kryptoměnu nedostanete, jen přijdete o peníze, upozornili na to v recenzích na Opcebinarni.cz a CZinvestor.cz.

Na výše odkazovaných webech najdete důkazy, že je Peterson fiktivní osoba, která pouze nahrazuje předchozí fiktivní osoby, jež v tomto dlouhodobém podvodu figurovaly dříve.

Stejně tak jsou fiktivní i recenze uživatelů, které na webu jeho nabídky naleznete, fotky patří lidem, kteří o Petersonovi ani nevědí.

Celou podstatou toho podvodu je pouze od lidí vylákat peníze výměnou za matoucí informace, ale žádné kryptoměny v tom nefigurují. Tron je reálná kryptoměna, ale při koupi startovacího balíčku od Petersona ji zákazník nedostane.

K tomu je třeba poznamenat, že Tron není kryptoměna, která by neustále rostla, cenové pohyby a nejen její obchodování si kdokoliv může vyzkoušet na bezplatném demo účtu.