Dogecoin letí nahoru, ale řada investorů do tohoto tokenu si neuvědomuje, co vlastně drží.
Cena Dogecoinu letí nahoru a v současnosti se jedná o pátou největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace. To může vyvolat dojem, že se jedná o projekt, který dosahuje velkých úspěchů při používání pro řešení reálných problémů.
Ale opak je pravdou. Dogecoin je vtip, a to doslova. Jeho tvůrci Billy Markus a Jackson Palmer ho stvořili jako recesi v roce 2013, přičemž mu jako maskota zvolili psa Shiba Inu. Chtěli tehdy poukázat na absurdní množství klonů Bitcoinu, které rychle vznikaly a vznikají dodnes.
Samotný Dogecoin vznikl jako klon Litecoinu, který vznikl na základech kódu Bitcoinu. Anglická stránka ve Wikipedii byla v poslední době poupravena tak, že Dogecoinu dává auru seriózní kryptoměny, ale opak je pravdou.
Dogecoin nemá žádný konkrétní užitek, nemá žádný vývojový tým, který by ho připravoval na jakékoliv nasazení do velké aplikace, nemá směr, nemá nic. Pouze se z něj stává kult v rámci „meme“ kultury, pokračuje tedy ve svém původním směru parodie.
To mu sice nebrání v dramatickém růstu, zvlášť když si s ním rád pohrává Elon Musk na Twitteru. Je ale třeba si uvědomit, že Dogecoin je technologicky zaostalá kryptoměna stojící na dlouhodobě neudržitelném těžení.
Jeho cena je uměle pumpována, a vzniká tak obrovská bublina. Která může hodně ošklivě prasknout, protože 65 procent všech dogecoinů je drženo jen v 98 peněženkách. Největší peněženka drží 28 procent všech dogecoinů.
Takže stačí pár jedinců, kteří začnou rozprodávat tyto své velké zásoby, a Dogecoin se propadne ještě rychleji, než vyletěl nahoru.