Přiznání: Tetheru schází tři čtvrtě miliardy dolarů, pomáhá k rekordně podvodnému čtvrtletí

Společnost stojící za kryptoměnou tether přiznala, že jí schází peníze. Tento kolosální podvod se zapisuje do historie.

Tether stál na tom, že je krytý americkým dolary v poměru jedna ku jedné. Kryptoměnovi obchodníci ho proto používali, když se chtěli vyhnout volatilitě ostatních měn.

Jenomže tether dlouhodobě odmítal audity, což vyvolalo podezření, které potvrdil úřad newyorského prokurátora obviněním, že mateřská společnost iFinex ztratial 850 milionů dolarů a na pokrytí ztráty sáhla do rezerv tetheru.

Představitelé iFinexu se proti krokům prokurátora ohradili, ovšem před soudem jim nezbylo než říct pravdu. V písemném podání přiznali, že je tether krytý zhruba jen ze 74 procent, schází mu na účtech přes 750 milionů dolarů.

Tento kolosální podvod započítala do svých statistik za první čtvrtletí 2019 společnost Ciphertrace, která vyčíslila celkové ztráty z kryptoměnových podvodů v prvním kvartále na 1,2 miliardy dolarů.

Na tomto čísle se podílely mimo jiné hacky burz Cryptopia, CoinBene, DragonEx, Bithumb a Coinbin, přičemž Ciphertrace považue za podvod také ztráty QuadrigaCX.

Za celý loňský rok se ztráty z kryptoměnových podvodů odhadují na rekordních 1,7 miliardy dolarů, takže rok 2019 má vykročeno k novému rekordu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru