Před masovým nasazením čeká kryptoměny ještě vývoj, míní guvernér Bank of England

Guvernér britské centrální banky Andrew Bailey se domnívá, že kryptoměny v současné podobě nemají vlastnosti, které by jim umožnily dlouhodobé přežití.

Kryptoměny existují už více než 10 let a dlouhodobě rostou. Čím dál více projektů pro ně nachází institucionální využití. Podle Baileyho jim ale stále něco schází.

„Zůstanou tu kryptoměny? Digitální inovace v platbách, ano. Dosáhli jsme něčeho, co bych nazval designem, správou a uspořádáním pro kryptoměny s dlouhou životností? Ne, nemyslím si, že už bychom toho dosáhli. Nemyslím si, že kryptoměny, jak byly původně formulované, tomu odpovídají,“ uvedl na Světovém ekonomickém fóru.

Co se týče specifické verze kryptoměn v podobě stablecoinů, které jsou hodnotou svázané s určitou národní měnou, považuje je Bailey víceméně za zbytečné.

„Otázka toho, že lidé budou dělat platby s něčím, co má stabilní hodnotu, se nakonec vrací k tomu, co nazýváme fiat měnou, která má vazbu na stát,“ komentoval.

Guvernér britské centrální banky míní, že je především třeba vyřešit soukromí kryptoměnových transakcí. Měl by vzniknout jakýsi globální standard, který zaručí určité soukromí, zároveň ale umožní odhalovat a postihovat nelegální aktivity.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru