Pozor na twitterové podvody s kryptoměnami

Sociální síti Twitter se stále nedaří odstranit problém s falešnými identitami a podvody.

Podvodníci mají rádi kryptoměny, protože když se jim podaří je odcizit, těžko je někdo může přimět je vrátit. Odcizit je však nemusí pouze tak, že se nějakým způsobem dostanou k vašemu soukromému klíči.

Na Twitteru totiž mají armádu robotů, která skoro ke každému tweetu kryptoměnového projektu, firmy či jednotlivce přidává příspěvky, ve kterých slibuje kryptoměnu zadarmo, nejčastěji ethery (příklad na obrázku).

Nabídka zní nejčastěji tak, že když pošlete určitý menší obnos kryptoměny na danou adresu, obratem dostanete zpátky několikanásobek. Samozřejmě se to ale nestane, vy pouze pošlete své peníze a zpět nedostanete nic.

Pomocí robotů však podvodníci dostávají tyto příspěvky na první místa, protože si je vzájemně lajkují a falešně potvrzují, že kryptoměna skutečně dorazila, dokonce i pomocí obrázků.

Podvodníci se při tom vydávají za skutečnou firmu nebo jednotlivce, používají falešné identity a kopírují avatary, aby bylo zmatení dokonalé. Dříve používali ve svých příspěvcích přímo kryptoměnové adresy, což Twitter zablokoval, takže nyní publikují odkazy na své webové stránky s instrukcemi.

Poučení tedy je, abyste nikam neposílali kryptoměny s tím, že zadarmo dostanete zpátky víc. Všechno jsou to podvody.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru