Pozor na podvody na téma Facebook Libra

Oznámení Facebooku o vývoji vlastní digitální měny způsobilo žně pro podvodníky, kteří se hodlají obohatit klamáním lidí.

Libra coby digitální měna a Calibra coby digitální peněženka Facebooku jsou zatím jen ve fázi vývoje a není určen přesný termín jejich spuštění, předběžně se počítá s rokem 2020.

Společnost Digital Shadows ale už identifikovala více než 100 internetových domén, které zneužívají identitu nového projektu Facebooku pro lamání lidí.

Podvody se dělí na dvě skupiny. V té první jsou webové stránky, které se snaží vyvolat dojem oficiálního webu digitální měny libra a/nebo peněženky Calibra. O peníze pak chtějí připravit lidi různými způsoby, například podstrčením škodlivého softwaru nebo výběrem peněz pod falešným příslibem prodeje měny Facebooku.

V druhé skupině jsou webové stránky, které využívají libru a Calibru pouze jako nástroj pro přivedení návštěvníků k podvodům, které se týkají něčeho jiného.

Pokud se tedy zajímáte o digitální měnu Facebooku, dávejte si velký pozor na to, jaké stránky navštívíte a kterým budete věřit. Oficiálním webem měny je Libra.org.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru