Pozor na nabídky podpory u kryptoměnových projektů

Na sociálních sítích se rozmáhá nový typ phishingového podvodu, který vás může připravit o vaše kryptoměny.

Nejjednodušší způsob, jak někoho připravit o jeho kryptoměny, je z něj nějakým způsobem vylákat jeho přístupové údaje k peněžence/účtu.

Podvodníci tak neustále vymýšlejí nové a nové způsoby, jak z vás vaše údaje vytáhnout prostřednictvím tak zvaného phishingu. Ten spočívá v tom, že jsou vám podstrčeny napodobeniny oficiálního produktu, který ovládají podvodníci a používají ho k získání potřebných údajů.

Rozmach teď na sociálních sítích zažívá falešná podpora. Funguje to tak, že když vznesete nějaký dotaz nebo připomínku k určitému projektu, v odpovědi dostanete odkaz na podporu, kterou máte kontaktovat. Je to ale podpora falešná, která vás pošle na podvodné webové stránky, nebo vám podstrčí podvodnou aplikaci.

Vše sice bude vypadat oficiálně, ale půjde jen o napodobeniny oficiálních produktů, které budou chtít získat vaše přístupové údaje k vašim kryptoměnám, aby je pak podvodníci mohli použít a vysát vaše účty.

Tyto podvody se snaží přiživit na všech možných projektech, od digitálních peněženek, přes burzy až po samotné kryptoměnové projekty.

Jak se takovým podvodům vyhnout? Když potřebujete s něčím pomoct, kontaktujte daný projekt pouze přes oficiální kanál podpory a nereagujte na kdejaký příspěvek na sociálních sítích.

A co je hlavní, oficiální podpora od vás nikdy nebude chtít vaše přístupové údaje, jako jsou soukromé klíče nebo přihlašovací údaje.

A samozřejmě si také dávejte pozor na to, jaké aplikace instalujete, respektive z jakých zdrojů. Vždy si ověřte, že jsou to aplikace z oficiálního zdrojů od původních tvůrců.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru