Pozor na LibreCoin, je to podvodná kryptoměna

Bernard Mohyla nabízí rychlé zbohatnutí prostřednictvím kryptoměny LibreCoin, ale je to podvodník.

V loňském roce zhodnotily kryptoměny o tisíce procent, což pochopitelně ještě zvětšilo zájem veřejnosti, kterému se těší. Snaží se toho využít i podvodníci, kteří začali nabízet měnu LibreCoin.

100 jednotek této měny prodávají za 990 kroun a slibují, že se investice bude zhodnocovat o tisíce procent každý týden.

Důkazy podvodu

Na LibreCoin upozornil server OpceBinarni.cz, jenž poukázal na skutečnost, že tato kryptoměna podle všeho vůbec neexistuje. Nenachází se v žádných veřejných přehledech a neobchoduje se s ní na žádné veřejné burze. Kryptoměna samozřejmě nemůže růst na hodnotě, pokud se s ní nikde neobchoduje.

Falešné recenze LibrecoinDalší důkaz podvodu spočívá v osobě Bernarda Mohyly. Je to fiktivní postava ilustrovaná fotkou z fotobanky. U stejné fotografie je ve slovenské verzi prezentace LibreCoinu jméno Bernard Kováč. Jiné jméno je pak například v polské verzi. Zjevně se jedná o mezinárodní podvod.

Stejným způsobem byly zfalšované recenze Librecoin, jsou v nich použité fotografie z fotobank a smyšlené zkušenosti a příběhy. V různých jazykových verzích jsou jména opět jiná, i když obrázky zůstávají stejné.

Pokud tedy investor zakoupí měnu Librecoin, s největší pravděpodobností obdrží elektronickou cestou bezcenné řetězce znaků, které ani nebudou reprezentovat žádnou skutečnou kryptoměnu. Žádné zhodnocení se nedostaví a investované peníze se nenávratně ztratí.

Nejedná se tedy o investování do skutečné kryptoměny, ale o pouhé odevzdání peněz podvodníkům.

Shrnutí

Librecoin jako kryptoměna neexistuje, jedná se o podvod. Žádného zhodnocení investice dosáhnout tedy možné není, naopak hrozí ztráta všech investovaných peněz.

Obchodování má smysl jen se skutečnými kryptoměnami, které mají reálné použití a reálnou hodnotu.

[review]

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru