Powerledger zavádí blockchain do obchodování s energiemi

Australská společnost Powerledger chce změnit způsob, jakým se obchoduje především s elektřinou.

Powerledger se zaměřila na elektřinu ze solární energie, jejíž produkce po celém světě rapidně stoupá. V rámci pilotního projektu si už otestovala peer-to-peer obchodování s přebytky, které vyrobí domácnosti.

Místo obvyklého prodeje přebytků vyrobené elektřiny do sítě distributora si mohly domácnosti přebytky prodávat mezi sebou za vyšší ceny a bez zprostředkovatele.

„To učiní solární panely dostupnějšími po finanční stránce a zvýší to efektivnost trhu s energiemi,“ komentovala ředitelka Powerledgeru Jemma Greenová. „Také to umožní běžným lidem, aby investovali menší částky do větších, komunitami vlastněných solárních projektů.“

Tyto procesy probíhají na platformě, kterou Powerledger vyvíjí a která využívá blockchainovou technologii s vlastní kryptoměnou s názvem Powr. Platforma umožňuje vývoj dalších aplikací pro odvětví energií a bude otevřená dalším subjektům.

Powerledger spolupracuje s celou řadou partnerů z oboru, jako jsou distribuční společnost WesternPower nebo dodavatelé solárních elektráren Sunseap a NestEnergy.

Powerledger v současnosti shromažďuje kapitál prostřednictvím Initial Coin Offering (ICO).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru