Power Ledger: Praktické využití blockchainu a kryptoměny v obchodování s energiemi

Australská společnost Power Ledger patří mezi blockchainové pionýry, kteří nasazují kryptoměny pro řešení reálných problémů.

Power Ledger je zaměřený na energie vyrobené z obnovitelných zdrojů, jako je elektřina vyrobená prostřednictvím solárních panelů či větrných elektráren. Při tom se zaměřil na řešení problému, kterým jsou výkyvy v produkci ve srovnání s reálnou potřebou.

Vybudoval proto blockchainový systém, který lidem umožňuje peer-to-peer neboli přímé obchodování s energiemi. Power Ledger tak vnáší větší efektivitu do produkce energií z obnovitelných zdrojů, které jsou využívány lokálně a jejich producenti z nich mají přímý i nepřímý užitek v podobě prodeje přebytků.

Trhy s energiemi se po světě liší, ale typickým problémem bývá, že energetické společnosti vykupují od producentů jejich přebytky za zlomek ceny, nebo dokonce vůbec. Power Ledger umožňuje přímé obchodování mezi lokálními producenty a odběrateli za férových podmínek.

Systém využívá kryptoměnu POWR, která je tokenem standardu ERC20 v síti Ethereum. Blockchain je pro přímé obchodování mezi lidmi ideálním řešením, protože ho umožňuje bezpečně a jednoznačně bez potřeby mít zprostředkovatele.

Řešení Power Ledger je nasazeno už v řadě projektů po celém světě, od jeho domácí Austrálie, přes Japonsko, Indii, Evropu až po USA. V Evropě má smlouvy například s italskou Alperia SpA nebo francouzským ekWateur.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru