Poptávka po kryptoměnách násobně předčila očekávání, říká PayPal

Opětovný vzestup kryptoměn zaskočil i platební službu PayPal, která se na ně dlouho připravovala.

Kryptoměny zažily velký vzestup už v roce 2017, ale PayPal se jim tenkrát vyhýbal. Měl za to, že jsou více aktivem než měnou. Po tříletém ochlazení však přišla další růstová vlna kryptoměn, a tentokrát Paypal nezůstal stranou.

Kryptoměny zařadil do své nabídky a svým klientům umožňuje s nimi obchodovat. A diví se, jak vítaná změna to z pohledu zákazníků je. „Poptávka na straně kryptoměn je násobně vyšší než to, co jsme původně očekávali,“ přiznal šéf PayPalu Dan Schulman pro magazín Time.

Schulman očekává, že rozmach digitálních měn bude pokračovat. Přinášejí totiž nesporné výhody, které můžou vyřešit řadu problémů, které trápí některé finanční služby.

„V příštích pěti až deseti letech uvidíte ve finančním systému více změn než za posledních deset až dvacet let,“ předpověděl. „Jak vidíme modernizaci existující finanční infrastruktury? Protože modernizaci potřebuje, dnes je neefektivní.“

„Když inkasujete šek, může to trvat tři dny, než dostanete své peníze. Když pošlete peníze do zahraničí, může trvat sedm dní, než je dostanete. A je to moc drahé. Finanční systém napříč celým světem si z toho vezme zhruba 2,8 procenta.“

Drahé a pomalé finanční služby dopadají nejvíce na nízkopříjmové skupiny obyvatel, u nichž se každý poplatek projeví do čistého příjmu relativně významně. A s tím můžou digitální měny pomoct.

Zejména finanční převody s využitím kryptoměn můžou být mnohonásobně levnější a rychlejší než při využití tradičních finančních kolejí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru