Podvodníci se soustředili na kryptoměny, pozor na falešné brokery

Zatímco národní regulátoři dokončují opatření proti binárním opcím a CFD, podvodníci už přesídlili na kryptoměny a zneužívají je.

Kryptoměny dokážou dělat velké cenové pohyby, desítky procent během jediného dne nejsou žádnou výjimkou. To je lákavé pro mnoho investorů, což začali masivně zneužívat podvodníci.

Nejenže se každý den objevují nové obchodní systémy na kryptoměny, které vám mají zaručeně vydělávat peníze automatickým způsobem, ale také neustále přibývají falešní brokeři nabízející obchodování.

Takoví brokeři slibují, že vám umožní obchodovat s kryptoměnami, ale nejsou regulovaní a jedná se o tak zvané bucket shopy, kdy objednávky klientů nejsou nijak realizovány a jde jen o vybrání vkladů od lidí.

Tito brokeři tedy nenakupují ani neprodávají kryptoměny v reálném trhu a zůstatky na účtech klientů jsou fiktivní. Obchodní platformy jsou zmanipulované také, aby klient vždy o peníze přišel. Výběry peněz jsou odmítány, i když klient nic neprodělal, třeba protože vůbec neobchodoval.

Brokery kryptoměn je proto třeba volit jen regulované. Co se týče burz, tak licencovaná je v Evropě zatím jen jedna, a to Bitstamp.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru