Podvod Bitconnect splasknul, cena BCC padá k nule

Bitconnect vyhlásil svůj konec a řada investorů přišla o peníze, i když bylo dlouho zřejmé, že jde podvod.

Bitconnect se loni vezl na rostoucí popularitě kryptoměn, stvořil svojí vlastní měnu BCC, které se také dařilo. Ale všechno bylo umělé, Bitconnect byl pouhé Ponziho schéma.

Bitconnect
Volný pád kryptoměny bitconnect.

Projekt sliboval skoro 50procenntní zhodnocení investic měsíčně a po určitou dobu zisky skutečně vyplácel. Peníze na výplaty ale získával tak, že účast v programu podmiňoval nákupem BCC, přičemž platit bylo nutné bitcoinem (případně jinými kryptoměnami).

Dokud byly trhy v růstové fázi a hodnoty bitcoinu a bitconnectu rostly, bylo z čeho vyplácet peníze. Ovšem výrazný pokles kryptoměn z posledních dní znamenal zásadní ránu pro Bitconnect, protože ten neprováděl žádné skutečné ekonomické aktivity, pouze finanční machinace.

Podvod tedy prasknul a Bitconnect byl donucen vyhlásit konec. Výmluvou pro něj byl zákaz činnosti, který mu vystavily úřady v Texasu, a negativní publicita. Je ale prakticky jisté, že pravým důvodem je zhroucení Ponziho schématu, na kterém Bitconnect stál.

Cena BCC se tak ocitla ve volném pádu, v době publikace tohoto článku ztrácela 95 procent vůči hodnotě z minulého týdne, což znamená ztráty miliard dolarů.

Na závěr je nutné upozornit, že na stejném principu fungují také mimo jiné podvody Ethconnect, XRPconnect a BitconnectX.

2 názory na “Podvod Bitconnect splasknul, cena BCC padá k nule”

    1. To si nemyslím, existuje řada kryptoměn, které mají reálné použití, a tudíž za nimi stojí i reálná poptávka, jako například Ethereum nebo Ripple.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru