Počet kryptoměnových bankomatů ve světě neustále roste, navzdory situaci na trzích

Ceny kryptoměn se zatím stále drží sestupného trendu z loňského roku, na instalaci nových krypotměnových bankomatů se to ale moc neprojevuje.

Kryptoměnové bankomaty umožňují přímý nákup a někdy i prodej kryptoměn, ale z našeho pohledu je nevnímáme jako moc praktické. Obvykle bývají zatíženy podstatně vyššími poplatky než obchodování na burzách.

Pokud chce někdo vlastnit kryptoměny, měl porozumět jejich fungování a naučit se je obsluhovat z počítače či mobilního zařízení a nakupovat a prodávat na standardních burzách. Vzhledem k podstatě fungování kryptoměn se případné mezery v základních znalostech můžou totiž krutě vymstít v podobě ztráty peněz.

Další nevýhodou těchto bankomatů často bývá, že ignorují druhou největší kryptoměnu XRP, a nedávají tak lidem svobodný výběr v tom, co si můžou koupit. Přitom doslova vtip jménem dogecoin často v nabídce mají.

Nicméně kryptoměnových bankomatů neustále přibývá, podle Coin ATM Radar je jejich ve světě už 4165, z toho 66 v České republice. Polovinu ze zmíněných 66 jich najdete v Praze, ostatní většinou ve větších městech.

Denně přibývá ve světě zhruba pět nových kryptoměnových automatů. Mezi největší dodavatele kryptoměnových bankomatů patří česká společnost General Bytes.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru