Počet kryptoměnových bankomatů ve světě neustále roste, navzdory situaci na trzích

Počet kryptoměnových bankomatů ve světě neustále roste, navzdory situaci na trzích

Ceny kryptoměn se zatím stále drží sestupného trendu z loňského roku, na instalaci nových krypotměnových bankomatů se to ale moc neprojevuje.

Kryptoměnové bankomaty umožňují přímý nákup a někdy i prodej kryptoměn, ale z našeho pohledu je nevnímáme jako moc praktické. Obvykle bývají zatíženy podstatně vyššími poplatky než obchodování na burzách.

Pokud chce někdo vlastnit kryptoměny, měl porozumět jejich fungování a naučit se je obsluhovat z počítače či mobilního zařízení a nakupovat a prodávat na standardních burzách. Vzhledem k podstatě fungování kryptoměn se případné mezery v základních znalostech můžou totiž krutě vymstít v podobě ztráty peněz.

Další nevýhodou těchto bankomatů často bývá, že ignorují druhou největší kryptoměnu XRP, a nedávají tak lidem svobodný výběr v tom, co si můžou koupit. Přitom doslova vtip jménem dogecoin často v nabídce mají.

Nicméně kryptoměnových bankomatů neustále přibývá, podle Coin ATM Radar je jejich ve světě už 4165, z toho 66 v České republice. Polovinu ze zmíněných 66 jich najdete v Praze, ostatní většinou ve větších městech.

Denně přibývá ve světě zhruba pět nových kryptoměnových automatů. Mezi největší dodavatele kryptoměnových bankomatů patří česká společnost General Bytes.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *