Po XRP se SEC pustila u soudu také do kryptoměny LBRY

Černé scénáře vývoje regulace kryptoměn v USA se naplňují, další v hledáčku Securities and Exchange Commission je LBRY.

LBRY je decentralizovaná platforma pro distribuci digitalizovaného obsahu. V platformě běží různé aplikace, jako například Odysee, která je decentralizovanou konkurencí pro YouTube.

Uživatelé platformy používají kredity LBRY, které jim umožňují tvorbu profilů, placení tvůrcům za obsah a další funkce.

Nyní však na celou platformu dopadlo těžké kladivo regulátora SEC, který LBRY obvinil z nepovoleného prodeje cenného papíru ve formě kryptoměny LBRY Credits. Regulátor vyšetřoval platformu tři roky a nyní se rozhodl podat žalobu.

LBRY pochopitelně obvinění odmítá a říká, že SEC překračuje své pravomoci a její přístup by znamenal, že prakticky každá kryptoměna je cenný papír, včetně etheru v síti Ethereum.

Dochází tak na moje slova, když jsem před časem upozornil, že ti, kdo se radují z žaloby SEC na Ripple a jeho prodeje XRP, jsou krátkozrací, tedy alespoň pokud drží jiné kryptoměny.

Protože prakticky každý kryptoměnový projekt začal tak, že vydal kryptoměnu a začal budovat svojí platformu. Nikdo nezačínal zcela decentralizovaný s plně funkčním produktem. A v drtivé většině tvůrci kryptoměn dělají svoji práci s vidinou zisku – když bude jejich projekt úspěšný, jejich kryptoměna poroste na ceně a oni vydělají.

Takhle to funguje od začátku kryptoměn. SEC však tento přístup začíná trestat. Můžeme jen doufat, že s nastupujícím novým šéfem úřadu Garym Genslerem se tato politika změní, jinak to bude znamenat dobu temna pro kryptoměna v USA.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru