Po prudkém pádu kryptoměn většina lidí nakupovala

Kryptoměnová burza Coinbase zveřejnila statistiky z černého čtvrtka kryptoměn, a vyplývá z nich zajímavé nákupní chování.

Ve čtvrtek 12. března se kryptoměny propadly o zhruba 50 procent, byla to reakce na vývoj ohledně koronavirové pandemie. Konkrétně bitcoin si na chvíli sáhl pod čtyři tisíce dolarů, pak se stabilizoval na hodnotě pěti tisíc dolarů.

Coinbase si ve své analýze všimla, že propad se zastavil ve chvíli, kdy burza BittMEX zaznamenala výpadek svých služeb, údajně kvůli DDoS útoku. BitMex je významný z toho důvodu, že klientům umožňuje derivátové obchodování bitcoinu s obrovskou pákou až 1:100.

Prudší pohyby tak na BitMEXu likvidují pozice znásobené pákovým efektem, což mívá dominový efekt.

Během následujících 48 hodin bezprostředně po pádu Coinbase zaznamenala nárůst zájmu o nákup kryptoměn. Vklady peněz na účty vzrostly pětinásobně, dvojnásobně zrychlila registrace nových uživatelů, třikrát větší počet uživatelů aktivně obchodoval a obchodované objem vzrostly šestinásobně.

Co je důležité, je že 67 % uživatelů burzy po pádu nakupovalo, tedy dvě třetiny. Podle Coinbase po pádech mívá nákupní náladu obvykle 60 % uživatelů, takže i v tomto ohledu nastal růst.

Zájem o jednotlivé kryptoměny odpovídal jejich velikosti podle tržní kapitalizace, tedy největší zájem byl o bitcoin (více než polovina obchodů), následovaly ether a XRP. Populární byly také tezos, chainlink, litecoin a bitcoin cash.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru