Vlastníci kryptoměnových peněženek Ledger čelí hrozbám fyzických útoků

Očekávané následky masivního úniku osobních dat klientů firmy Leger na sebe nenechaly dlouho čekat a jsou velmi nepříjemné.

Když vyšlo na konci loňského roku najevo, že hackeři odcizili milion e-mailových adres a čtvrt milionu kompletních zákaznických dat firmy Ledger, která se zabývá prodejem hardwarových peněženek na kryptoměny, bylo zřejmé, že přijdou problémy.

Téměř okamžitě se objevily masivní phishingové útoky, kterým bohužel někteří vlastníci peněženek Ledger podlehli a přišly o své kryptoměny.

Tato ztráta uživatelských dat má teď druhou vlnu, kdy zločinci využívají kompletní data vlastníků Ledgerů. Mají jejich jména, telefonní čísla a adresy bydliště. Takže jim vyhrožují různými způsoby, včetně fyzického násilí.

Hrozí, že pokud nedostanou zaplaceno, stane se něco přímo vlastníkovi peněženky nebo jeho blízkým.

Je velmi pravděpodobné, že drtivá většina těchto hrozeb je planých. Podvodníci to zkrátka zkoušejí a doufají, že se někdo lekne a peníze jim pošle. Jelikož jsou ale údaje vlastníků peněženek volně dostupné na internetu, hrozby se můžou opakovat.

Jde o obrovské selhání firmy, jejíž specializací je bezpečnost dat. Pro vlastníky peněženek Ledger je to extrémně nepříjemná situace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru