Bakkt získal 300 milionů dolarů na novou kryptoměnovou aplikaci

Kryptoměnová burza Bakkt rozšíří svůj záběr a nabídne aplikaci na kompletní správu kryptoměn.

Bakkt byl první burzou na světě s podporou tradičního finančního domu (Intercontinental Exchange), jenž veřejnosti nabídla bitcoinové deriváty (futures a opce) s fyzickým vyrovnáním.

Bezpečí a silné zázemí velké firmy měly z Bakktu udělat rychle rostoucí podnik, který přitáhne nové institucionální investory ke kryptoměnám. Ale nestalo se tak. Obchodování bitcoinových derivátů na Bakktu skomírá a silně zaostává za konkurencí.

Bakkt se ale nevzdal, negativnímu vývoji chce čelit novou nabídkou služeb. A to konkrétně Bakkt aplikací, která umožní kompletní správu nejen kryptoměn, ale digitálních aktiv obecně.

Bude mít formu digitální peněženky, která umožní na jednom místě držet kryptoměny a digitální aktiva, jako jsou bonusové body z různých věrnostních programů, digitální předměty z počítačových her, a dokonce i fiat peníze.

Všechna digitální aktiva bude možné směnit za skutečné peníze. Aplikace navíc nabídne platební funkci.

Na vývoj nové aplikace získal Bakkt 300 milionů amerických dolarů (více než šest miliard korun) od investorů, jako jsou Intercontinental Exchange, Microsoft M12, PayU, Boston Consulting Group, Goldfinch Partners, CMT Digital, a Pantera Capital.

Bakkt aplikace by měla být spuštěna do provozu letos v létě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru