PayPal nabízí obchodování kryptoměn, ale zablokoval kvůli nim uživatele

Zdá se, že u PayPalu pravá ruka neví, co dělá levá. Pocítil to jeho klient, když byl na půl roku zablokován kvůli obchodování kryptoměn.

V říjnu PayPal oznámil s velkou slávou, že svým klientům nabídne přímé obchodování s kryptoměnami. Trhy to uvítaly s nadšením. Paypal konečně uznal legitimitu kryptoměn.

Ale vypadá to, že tento firemní postoj se nedostal ke všem zaměstnancům. Uživatel PayPalu pod pseudonymem TheCoolDoc totiž na Redditu zveřejnil svůj případ, v rámci kterého mu byl zablokován účet na půl roku.

Důvod? Obchodování kryptoměn, jeho aktivita byla označena za rizikovou. Tento klient provedl během týdne zhruba 50 kryptoměnových transakcí, jejichž celková hodnota nepřekročila limity stanové PayPalem.

Zdá se, že algoritmy PayPalu transakce chybně vyhodnotily, a pokud zákaz vystavil člověk, tak ten se detailně nepodíval, o co sejedná. Ale možná to má jiné vysvětlení.

TheCoolDoc se totiž domnívá, že byl možná zablokován kvůli tomu, že PayPal na něm tratil peníze. Dočasně jsou totiž všechny krypto transakce osvobozené od poplatků. PayPal zřejmě počítal s tím, že lidi jen nakoupí a budou držet, a ne že budou aktivně obchodovat desítky transakcí týdně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru