PayID zavádí jednoduché platební adresy po vzoru těch e-mailových

Open Payments Coalition připravila velké překvapení, nový standard spočívající v platebních adresách, které nahradí čísla a adresy účtů.

Kryptoměny stále nedosáhly masové adopce, přičemž jednou z překážek je jejich poměrně komplikované používání. Jednou komplikací jsou adresy účtů, které jsou složené z dlouhých řetězců různých znaků, a tudíž nezapamatovatelné a jen obtížně přepisovatelné.

Tuto komplikaci nyní odstraňuje PayID. Platební údaje nahrazuje jednoduchými adresami ve vzoru jméno$doména.xyz. Tento formát je tedy velmi podobný e-mailovým adresám, s tím rozdílem, že místo @ je použit znak $.

PayID může na své straně implementovat jakýkoliv poskytovatel platebních služeb, od bank, přes burzy, až po digitální peněženky. Platební adresa PayID může za sebou skrývat jeden nebo více účtů, a to jak na kryptoměny, tak běžné národní měny.

PayID tedy usnadní nejen kryptoměnové transakce, ale také ty běžné s fiat měnami. Místo čísla účtu s kódem banky bude možné použít adresu ve zmíněném formátu jméno$doména.xyz.

PayID vyvinula Open Payments Coalition vedená společností Ripple, dalšími členy jsou například GoPay, Blockchain.com, Crypto.com, BRD, Bitstamp nebo MercuryFX. Všech více než 40 členů koalice už PayID implementovalo, takže už nyní je k dispozici milionům uživatelů.

Jedná se o bezplatný open source systém platebních adres, který může implementovat kdokoliv.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru