Paradox: Ceny kryptoměn se spolu hýbou více než v minulosti

Analýza Binance ukázala, že v medvědím trhu, který trvá už více než rok, se různé kryptoměnu spolu hýbou více než v býčím trhu v roce 2017.

Kryptoměnové trhy doposud trpí zvláštností, která je odrazem jejich nevyspělosti, a to že se ceny jednotlivých tokenů převážně hýbou společně. Přitom většina kryptoměn se od sebe liší jak svým fungováním, tak svým zaměřením a byznys nasazením.

Je to jako kdyby se akcie stovek různých firem hýbaly společně. Smysl to nedává, ale zatím se to pořád děje, a to ve velké míře.

Analytici burzy Binance udělali analýzu, ve které se zaměřili právě na korelaci mezi jednotlivými kryptoměnami, a přišli na to, že co se týče kurzu vůči americkému dolaru, tak korelace mezi jednotlivými kryptoměnami za poslední rok stoupla. Jinak řečeno na konci roku 2017 se ceny kryptoměn vyvíjely více samostatně než nyní.

Naopak korelace mezi kryptoměnami při porovnání jejich kurzů vůči bitcoinu za stejné období klesla. Neboli vůči dolaru se hýbou více společně, vůči bitcoinu více samostatně.

Co se týče USD cen kryptoměn, tak nejsilnější korelaci k pohybům bitcoinu mají cardano (0,908), ether (0,889) a stellar lumens (0,922). Naopak nejslabší, i když pořád dosti silnou korelaci mají dodge (0,628), bitcoin SV (0,582) a waves (0,478).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru