OneCoin jsme nijak neschválili, upozorňuje FSMA

OneCoin jsme nijak neschválili, upozorňuje FSMA

Belgický regulátor Financial Services and Markets Authority (FSMA) popřel, že by se jakkoliv pozitivně vyjádřil k digitální měně OneCoin.

Digitální měny nejsou v Belgii nijak regulované, nicméně belgická národní banka (NBB) vydala v předchozích letech upozornění na rizika spojená s jejich držením. Podle FSMA tato upozornění stále platí a jsou aktuální.

Nadto se FSMA vyjádřila k tvrzení provozovatelů měny OneCoin, že měla uvést, že této měně nemá co vytknout a že ji nevidí jako problematickou, nelegální nebo podvodnou.

„Tato tvrzení naznačují či implikují, že je OneCoin provozován v rámci zákonem a regulemi definovaných podmínek, nad jejichž dodržováním FSMA dohlíží, ovšem tyto zákony a regule se těchto věcí netýkají,“ vysvětlila FSMA ve svém prohlášení.

Jinými slovy zopakovala, že digitální měny nejsou v Belgii regulované, tudíž nad nimi jako regulační orgán nijak nedohlíží.

OneCoin je podle některých zdrojů provozován z Bulharska, ovšem na stránkách projektu jakékoliv informace o sídle a případné regulaci úplně chybí.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *