V oficiálních obchodech jsou ke stažení stovky podvodných aplikací na kryptoměny

Držitelé kryptoměn jsou ve velkém ohrožení ze strany záškodníků, kteří je chtějí okrást prostřednictvím mobilních aplikací.

Kryptoměny se stávají populární u široké veřejnosti, ale zdaleka ne všichni si uvědomují bezpečností rizika s nimi spojená. K neomezenému nakládání s kryptoměnou stačí pouze soukromý klíč, nic jiného zapotřebí, přičemž transakce jsou nevratné.

Takže jakmile se někdo zmocní cizího soukromého klíče, může mu kryptoměnu vzít, přičemž zůstane velmi těžko dohledatelný, postižení se velmi pravděpodobně vyhne. Na to sází podvodníci, kteří vytvářejí podvodné aplikace pro mobilní zařízení.

Takové aplikace můžou mít formu digitální peněženky, burzovní aplikace či třeba aplikace na monitoring portfolia. Cílem je vždy se zmocnit cizích soukromých klíčů a odcizit kryptoměnu.

CNBC zveřejnila výsledky analýzy firmy RiskIQ, která počet těchto podvodných aplikací na kryptoměny, které jsou k dispozici v Google Play, Apple Storu a dalších online tržištích, vyčíslila na 661. A to se jedná pouze o aplikace, o kterých se už ví, že jsou podvodné, na černé listiny je zařadily antivirové a antimalwarové firmy.

Nejvíc záškodnických aplikací na kryptoměny bylo v Google Play, celkem 272.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru