Se změnou vlády v USA může přijít změna v postoji ke kryptoměnám, která by jim mohla přinést palivo pro další růst.
Ve Spojených státech doposud panují velké nejistoty ohledně statusu kryptoměn. Soudní spor regulátora SEC se společností Ripple plně obnažil absenci jasného rámce, kterým by se blockchainové projekty mohly řídit.
Nejenže je pro mnohé šokující, že regulační úřad obžaloval Ripple kvůli jeho prodejům XRP až po osmi letech od jejich zahájení, navíc vyšlo najevo, že v klidu nemůže být naprosto nikdo.
Protože i když v minulosti čelní představitelé SEC prohlásili, že bitcoin a ether nejsou cennými papíry, nyní tato prohlášení označil regulátor za osobní názory svých zaměstnanců, které nelze považovat za oficiální stanovisko úřadu.
Vzhledem k tomu, že Ethereum ve svých začátcích mělo ICO (Initial Coin Offering), kdy ethery prodalo veřejnosti za účelem financování vývoje projektu, může se ocitnout v hledáčku SEC hned po Ripplu.
Anebo také nemusí. V USA se změnila vláda a s ní i vedení SEC. Před pár dny se ujal funkce ředitele tohoto regulačního úřadu Gary Gensler, který může zaujmout zcela odlišný postoj ke kryptoměnám.
Gensler se v blockchainových technologiích vyzná, dokonce o nich přednášel na MIT. Znalostmi je tedy vybaven. Znalosti ovšem nutně neznamenají vstřícnost, takže až čas ukáže, jestli SEC pod novým vedením obrátí kurz a umožní rozvoj této nové technologie.
Objevily se také zvěsti, že Bidenova administrativa už pracuje na novém legislativním rámci pro kryptoměny, který USA velmi potřebují.
Protože řada kryptoměnových projektů je kvůli doposud panující nejistotě nucena vyhýbat se USA, což znamená základnu v jiné zemi.
Spojené státy tak asi mají poslední příležitost nastavit kryptoměnám rámec, který bude přínosný pro všechny a který jim umožní si zachovat technologickou dominanci.
Pokud kryptoměny dostanou v USA tolik potřebnou a jasnou zelenou, mohlo by je to nakopnout k dalšímu významnému růstu.