Plán Ubisoftu na zavedení NFT do her se setkává s odporem

Nový NFT systém Quartz herní platformy Ubisoft se setkal se negativními ohlasy hráčů.

Ubisoft chce využít popularity non-fungible kryptoměnových tokenů (NFT) a zavést je do her. První má být Ghost Recon: Breakpoint!

Jedná se v podstatě o tokenizaci herních předmětů, jako jsou kosmetické úpravy zbraní a oblečení. To umožní emitentovi NFT, v tomto případě Ubisoftu, mít kontrolu nad obchodováním s těmito předměty na všech trzích.

Jenomže většině samotných hráčů se podle komentářů na sociálních sítích tento záměr nelíbí. Vidí v něm snahu získat od hráčů víc peněz bez většího úsilí vloženého do vylepšování samotných her. Někteří dokonce vyzývají k bojkotu Ubisoftu kvůli plánu nasadit NFT.

Není však pochyb o tom, že v NFT je herní budoucnost. Prostě protože je ekonomicky výhodná pro vývojáře, a může být i pro hráče, záleží na implementaci.

Herní předměty tokenizované do NFT může hráč skutečně vlastnit, může je dál prodávat na všech kompatibilních trzích i mimo samotnou hru a nikdo ho nemůže o ně připravit.

Na druhé straně vývojáři hry můžou nastavit určitou komisi, která se jim připíše z každého prodeje NFT i mezi třetími stranami, takže se jim navýší příjmy. Navíc herní předměty se díky tomu můžou stát snadno přenositelné i mezi různými hrami.

Implementace NFT do her je už v plném proudu u mnoha studií.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru