Obchodování s NFT se blíží novým rekordům

Non-fungible kryptoměnové tokeny zažívají novou vlnu popularity, které dodávají legitimitu renomované firmy.

V červnu letošního roku se zdálo, že obchodování s NFT zažívá něco jako prasknutí bubliny. A bylo to celkem logické, protože kdo by považoval za udržitelné ceny primitivních digitálních obrázků v milionech korun?

Dění z posledních týdnů však naznačuje novou vlnu popularity NFT, která už pomalu překonává tu předchozí. Pomohla tomu i VISA svým nákupem NFT ze série CryptoPunks.

Jen za posledních 30 dní se uskutečnilo více než půl milionu obchodů s NFT v celkovém objemu zhruba 35 miliard korun.

Z toho polovina obchodů byla s novými NFT, kdy dochází k první změně majitele. Tyto prvotní prodeje zaznamenaly celkovou hodnotu přesahující 4,5 miliardy korun.

Rekordním obchodem v posledním měsíci byl prodej CryptoPunka číslo 5217 (na obrázku) za více než 100 milionů korun.

Rychle roste také počet unikátních nakupujících, za poslední měsíc jich bylo 84 tisíc. Unikátních prodejců bylo 47 tisíc. V absolutním pojetí jsou to ale stále velmi nízká čísla ve srovnání s tím, kolik lidí obchoduje s kryptoměnami.

Hlavní náplní NFT je v současnosti digitální umění, ale odborníci předpovídají, že se tento typ unikátních tokenů začne používat na mnoho dalších věcí, především na digitalizaci různých práv (reality, duševní vlastnictví, hudba atd.). NFT je proto předpovídán další růst.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru