Mezi NFT teď nejvíce rostou virtuální nemovitosti

Virtuální světy a majetky v nich jsou aktuálně horkým tématem v oblasti kryptoměn.

Za poslední rok jsou nejdynamičtěji rostoucím odvětvím kryptoměn tak zvané non-fungible tokeny (NFT), které reprezentují rozličné digitalizované předměty.

NFT zatím stále dominuje umění v podobě obrázků, ale poslední dobou zažívají velký rozmach také NFT představující nemovitosti ve virtuálních světech jako jsou The Sandbox nebo Decentraland.

Tyto světy jsou naprogramované tak, aby v nich lidé mohli mít virtuální život se vším, co k tomu patří, tedy s majetkem. A nemovitosti, jako jsou parcely a budovy, jsou tím základním a nejdůležitějším majetkem.

Zvlášť proto, že tyto světy jsou často rozlohou omezené, takže parcel je omezená nabídka. Měsíčně se zobchodují virtuální pozemky ve formě NFT už za miliardy korun.

Pro majitele je výhodné, že díky podstatě NFT tokenů můžou s nimi obchodovat i mimo samotné virtuální světy, stačí jim jakékoliv digitální tržiště, které podporuje daný blockchain a tokeny. Nebo dokonce můžou obchodovat uživatelé napřímo mezi sebou, což je ale riskantnější, protože nikdo nezaručí, že obě strany splní svoji stranu dohody.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru