Koupil Dorseyho NFT za 2,9 milionu dolarů, teď mu nabízejí 32 tisíc

Krypto podnikatel Sina Estavi zjistil velmi nemilou skutečnost o svém NFT, které zachycuje začátky Jacka Dorseyho na Twitteru.

Jack Dorsey byl dlouholetým ředitelem společnosti Twitter a loni nabídl ve veřejné dražbě svůj úplně první tweet v této síti z roku 2006.

Nabídl ho formou NFT, tedy kryptoměnového tokenu, který nese práva na obrázek, jenž zachycuje zmíněný tweet.

Loni ho vydražil Estavi, když za něj zaplatil 2,9 milionu dolarů. Letos se ho rozhodl prodat, přičemž prodejní cenu odhadoval na 48 milionů dolarů a slíbil, že polovinu zisku věnuje na charitu.

Pak pro něj přišel šok, když zjistil, že nejvyšší nabídka činí necelých 32 tisíc dolarů. Estavi má teď čas na rozmyšlenou, jestli některou z nabídek akceptuje a NFT prodá, ale dá se očekávat, že všechny odmítne a NFT si nechá.

Z pohledu trhu tak NFT zachycují první tweet Jacka Dorseyho ztratilo během jednoho roku prakticky celou svou hodnotu (99 %), z téměř tří milionů dolarů jeho cena klesla na zhruba 30 tisíc.

Opět se ukazuje, že svět kryptoměn a NFT není procházka růžovým sadem, kdy by stačilo investovat peníze do čehokoliv, kdykoliv, a pak jen inkasovat zisky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru