Gamestop se pouští do NFT a jeho akcie rostou

Mezi drobnými investory proslulá společnost Gamestop se chce znovu najít v oblasti kryptoměnových non-fungible tokenů (NFT).

NFT zažily v roce 2021 rekordní růst a jsou tím nejžhavějším tématem v oblasti kryptoměn. Začal se proto na ně orientovat i Gamestop.

Gamestop je firma, která se loni proslavila, když se stala nástrojem internetové komunity proti investičním fondům. Drobní investoři sdružující se zejména na Redditu si vybrali akcie Gamestopu a vypumpovali jejich cenu do závratných výšin.

Kromě inkasování vlastních zisků tak významně pomohli společnosti, která stála na zastaralém obchodním modelu prodávání video her v kamenných obchodech. Gamestop chce nečekané záchrany využít ke změnám, které mu zajistí budoucnost.

Podle Wall Street Journalu se chce najít v NFT. Nabírá proto lidi, které mají v této oblasti zkušenosti. Chce zprovoznit vlastní tržiště s NFT, k oficiálnímu spuštění by mělo dojít ještě letos.

Tyto zprávy se setkaly s nadšením trhu, protože akcie Gamestop vzápětí vyrostly o více než 25 procent. I když někteří investoři o této reakci pochybují a domnívají se, že za růstem ceny akcií stojí něco jiného, s čím veřejnost seznámena nebyla.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru