Nepoužívejte čínský digitální jüan, vyzývají američtí politici své olympioniky

Tři američtí senátoři apelovali na vedení amerického olympijského týmu, aby zakázalo sportovcům používat příští rok čínskou digitální měnu na zimních olympijských hrách.

Čína už rok testuje digitalizovanou verzi své národní měny jüan, která byla inspirována přínosy kryptoměn. Na druhé straně v USA zatím ani nemají legislativu, která by vymezila rámec pro kryptoměny, natož aby měli digitální dolar.

Dvě americké senátorky a jeden senátor (všichni z Republikánské strany) si čínského pokroku všímají a mají z něj obavy. Především kvůli zneužitelnosti. Marsha Blackburn, Cynthia Lummis a Roger Wicker mají za to, že čínská vláda může použít digitální jüan pro sledování občanů.

Poslali proto dopis vedení amerického olympijského týmu, ve kterém na něj apelovali, aby zamezilo americkým sportovcům používat čínskou digitální měnu během zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022.

Olympijský výbor by podle nich měl spolupracovat s federálními agenturami, aby ochránil soukromí amerických sportovců před čínskou komunistickou vládou.

Za nové vlády prezidenta Joea Bidena se Spojené státy pomalu probouzí do kryptoměnové reality, což by mohlo vyústit v dlouhodobě chybějící legislativu.

Jako první se podle všeho dostanou na řadu stabilní kryptoměny, které coby nekontrolovaná emise soukromých peněz představují z hlediska finanční stability největší riziko.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru