Nejvyšší soud v Indii zrušil bankovní zákaz kryptoměn, ale výhra to být nemusí

Příznivci kryptoměn zvítězili v Indii nad centrální bankou, která značně omezila služby pro digitální měny.

Centrální banka RBI vydala loni v dubu nařízení, podle kterého regulované finanční instituce, tedy především banky, nesmějí poskytovat služby firmám podnikajícím s kryptoměnami, tedy především burzám.

To znamenalo jasné omezení obchodování s kryptoměnami, protože když burzy nemají přístup k bankovním službám, nemůžou fungovat normálním způsobem.

Proti tomuto zásahu vznikla petice, postavila se proti němu široká i odborná veřejnost. Prostřednictvím soudů se nařízení centrální banky snažila zvrátit Asocicace poskytovatelů internetových a mobilních služeb (IAMI), která nakonec zvítězila.

Nejvyšší soud ji dal zapravdu, že centrální banka použila nepřiměřené opatření, a nařízení zakazující bankám poskytovat služby kryptoměnovým firmám zrušil.

Ačkoliv se to může zdát jako vítězství pro kryptoměny v Indii, v indické vládě a parlamentu je stále řada jejich odpůrců, kteří se snaží prosadit přísná legislativní omezení až úplné zákazy. Až čas tedy ukáže, jestli se obchodování s digitálními měnami v druhé nejlidnatější zemi světa skutečně uvolní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru