Nebezpečná reklama: Graham Le Roux je podvodník, zapomeňte na Ripple

V českém internetu je stále často k vidění reklama na investiční podvod, za kterým stojí údajný profesor Grama Le Roux.

Reklama
Reklama na podvodný systém.

Reklama útočí na čtenáře pomocí obrázků a textů o tom, jak si lidé snadno vydělávají nemalé peníze. Kliknutí na tuto reklamu přivede čtenáře na stránky falešného Wall Street Magazine, který předkládá Le Rouxův příběh.

Podle něj je Graham Le Roux profesor z Harvardu, který vynalezl novou metodu vydělávání peněz. Je založená na internetových penězích (kryptoměnách) a údajně vám do rozpočtu může přinést tisíce eur denně navíc.

A to všechno díky počáteční investici pouhých pár desítek eur.

Podvod

Každý alespoň trochu realisticky uvažující člověk se musí po přečtení předchozích řádek smát s přesvědčením, že na tohle přeci nikdo nemůže naletět. Ovšem vzhledem k tomu, že reklama na Le Rouxovu zázračnou metodu je k vidění už více než rok, zjevně se inzerentům vyplatí a najde si dostatečný počet obětí.

Takže aby bylo jasno, profesor Graham Le Roux neexistuje, jeho příběh je podvod, který zneužívá kryptoměny, periodicky obměňuje jejich nabídku. V současnosti se Le Rouxův startovací balíček týká Ripplu, ale v minulosti to byl třeba Tron a jiné kryptoměny, jak připomněli v této recenzi.

Ostatně i my jsme už v minulosti varovali před jednou iterací tohoto podvodu, tehdy to byl fiktivní profesor Adam Peterson.

Graham Le Roux recenze
Le Rouxovi zákazníci jsou fiktivní.

Graham Le Roux se vás bude snažit přesvědčit mimo jiné pomocí falešných recenzí a zkušeností svých neexistujících klientů, pozná se to podle fotek z fotobanky, viz. obrázek vpravo.

Pokud si od něj startovací balíček objednáte, přijde vám poštou na dobírku balík s bezcennými papíry, vlastníky žádné skutečné kryptoměny se nestanete. Takové jsou dlouhodobé a reálné zkušenosti s tímto podvodem.

Pokud patříte mezi ty, kdo si balíček objednali, ale ještě nepřevzali, tak ho ani nepřebírejte a nic neplaťte, nechte ho vrátit odesílateli.

Závěr

Graham Le Roux není žádný profesor, jeho startovací Ripple balíček je podvod, žádnou kryptoměnu díky němu nezískáte, jen přijdete o peníze.

Pokud chcete spekulovat na cenové pohyby kryptoměn, můžete si to vyzkoušet na demo účtu s virtuálními penězi.

Mějte na paměti, že burzovní obchodování není snadné a že při investování skutečných peněz můžete vydělat, ale také prodělat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru