Navzdory cenám zájem o kryptoměny v ČR a Velké Británii roste

I když kryptoměny procházejí nejdelším obdobím poklesu ve své historii, lidé je nakupují čím dál více.

Podle české společnosti Bitstock nakoupili Češi v prvním pololetí letošního roku kryptoměny za 1,8 miliardy korun, což ve srovnání se stejným obdobím minulého roku představuje zhruba pětinový nárůst.

Po dlouhém období poklesu, které započalo na začátku roku 2018, se kryptoměny daly do pohybu směrem nahoru na začátku letošního roku. To jim ale nevydrželo dlouho a v koronavirové krizi spadly dolů stejně jako všechna ostatní aktiva.

Skutečnost, že jejich celková tržní kapitalizace nepřesáhla ani třetinu historického maxima z ledna 2018, však od nákupního chování neodradila nejen Čechy, ale ani Brity.

Vyplývá to z dat britského regulátora FCA. Ten na konci června zjistil, že meziročně se počet Britů, kteří drží nebo drželi kryptoměny, zvýšil o 1,1 milionu na celkových 2,6 milionu, tedy o 73 procent. Podíl lidí v celkové britské populaci, kteří někdy nakoupili kryptoměny, činí 5,35 procenta. Tři čtvrtě držitelů kryptoměn v nich má uloženo méně než tisíc liber.

Tato data podporuje skutečnost, že podíl lidí, kteří nikdy neslyšeli o kryptoměnách, klesl z 58 na 27 procent.

Pozitivní zprávou také je, že většina lidí, kteří do kryptoměn investují, chápou jejich vysokou míru rizika. Pouhá desetina měla mylné představy o tom, jak obchodování funguje, a myslela si, že jsou chráněni před ztrátou svých peněz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru