Muskovy hrátky s kryptoměnami vyvolaly varování od Anonymous

Elon Musk možná bude muset čelit hackerským útokům, naznačila to skupina Anonymous ve svém posledním videu.

Anonymous se jako skupina anonymních lidí bojujících za svobodu proslavila před zhruba dekádou, když se jí poprvé úspěšně podařilo napadnout informační systémy známých lidí a firem.

Připisují se jim úspěšné počítačové útoky například na Sarah Palin, tuniské vládní úřady nebo Sony.

Na tento seznam možná přibude majitel automobilky Tesla Elon Musk. A čím si to zaslouží? Především tím, jak si hraje s kryptoměnovými trhy a silně ovlivňuje cenu bitcoinu a dogecoinu.

Bitcoinovou komunitou byl Musk nejdříve milován, protože svými příspěvky na sociálních sítích jeho cenu posílal nahoru. Pak se ale karta obrátila a Muskova kritika energetické náročnosti Bitcoinu spolu s dalšími negativními tweety poslaly jeho cenu dolů.

Mnoho lidí se ozvalo, že kvůli Muskovým negativním tweetům vůči bitcoinu, které často postrádají podstatu, přišli o peníze. Muskovi to zjevně nevadí a dál si prostřednictvím podivných tweetů hraje s kryptoměnovými trhy.

Anonymous mu to vytýkají a dodávají, že i argument o energetické náročnosti a zátěži pro životní prostředí zní z Muskových úst falešně, protože všechna data má dlouhodobě, ale dělá, jako by se základní fakta dozvídal postupně.

Anonymous Muskovi vytýkají, že zisk Tesly pramení především z vládních dotací na udržitelné technologie, a že tyto peníze pravděpodobně také zneužívá pro manipulace s bitcoinem.

Kromě toho mu vytkli, se chová jako rozmazlený miliardář, který zoufale touží po pozornosti davů, přičemž je mu jedno, jaké má jeho chování dopady na obyčejné lidi. Jako příklady uvedli Muskova prohlášení o tom, že je imperátorem Marsu, že USA udělají převrat v jakékoliv zemi budou chtít a bezohlednou těžbu lithia v Africe.

Na závěr svého videa Anonymous vystavili Muskovi varování, že narazil na sobě rovného a že je má očekávat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru