Musk opět vypumpoval cenu dogecoinu, proč?

Elon Musk opět silně ovlivnil kryptoměnové trhy, znovu silně pomohl dogecoinu.

V minulosti si Musk poměrně často pohrával s bitcoinem a dogecoinem ve svých příspěvcích na Twitteru, čímž jejich cenu rozhoupával oběma směry.

Teď se vrátil k dogecoinu a pomohl mu nahoru. Musk nejdříve prohlásil, že je dogecoin vhodnější pro platby, protože má větší kapacitu než bitcoin. Pak dodal, že Tesla bude přijímat platby dogecoinem za určitý typ zboží.

A tím zadělal na 20% růst ceny bitcoinu. I v tomto případě se ale nezle ubránit pochybnostem o motivaci Muska při volbě dogecoinu, který vznikl jako vtip.

Na jedné straně totiž Musk protlačuje zelené technologie a obnovitelné zdroje, na straně druhé propaguje dvě kryptoměny, které představují velkou zátěž pro životní prostředí, protože se jejich transakce potvrzují tak zvaným těžením, které spotřebovává velké množství elektrické energie.

Přitom existují stovky jiných kryptoměn, které používají jiné metody pro potvrzování transakcí, které jsou řádově efektivnější, rychlejší a na poplatcích levnější.

Těžko lze uvěřit tomu, že by Musk něco takové nevěděl. Proč tedy propaguje technologie, které jinak protřednictvím Tesly zatracuje?

Ať už si to Musk uvědomuje či nikoliv, svými kroky dělá špatnou službu všem kryptoměnám. Protože do popředí tlačí zastaralé technologie, široká veřejnost pak bude obecně argumentovat, jak jsou všechny kryptoměny pomalé, drahé a nešetrné k životnímu prostředí.

Musk má díky své popularitě možnost dělat osvětu, a kdyby si vybral modernější, efektivnější a zelenější kryptoměny, bylo by to v souladu s jeho deklarovanou misí a posloužilo by to celému kryptoměnovému odvětví.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru