Monero

Co je Monero

Monoero logoMonero je kryptoměna zaměřená na anonymizaci, decentralizaci a škálovatelnost. Tvůrci ji stvořili s cílem zajistit absolutní anonymitu transakcí tak, aby identita vlastníků nebyla odhalitelná.

Od většiny ostatních digitálních měn se Monero liší také tím, že není založeno na klasickém blockchainu, ale na protokolu CryptoNote.

Historie

Monero vzniklo v dubnu 2014 pod původním názvem BitMonero. Ale už pár dní po jeho vzniku došlo k přejmenování na Monero. Měna vznikla na základě kódu Bytecoinu.

V roce 2017 pak došlo k posílení anonymity transakcí s využitím algoritmu Ring Confidential Transactions.

Cena Monero (XMR) a obchodování

Kde obchodovat Monero (XMR)? Vzhledem ke svému zaměření a podstatě není Monero součástí běžné nabídky burz, ale lze s ním obchodovat i na několika těch větších.

Nepřímé obchodování a spekulace na cenové pohyby Monera pak umožňují brokeři (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení), kteří poskytují i neomezený demo účet zdarma.

Investování do kryptoaktiv není ve většině zemí EU a Velké Británie regulováno. Spotřebitelé nejsou nijak chráněni. Váš kapitál je v ohrožení.

BrokerDemoWeb
eToroAnoNavštívit
LibertexAnoNavštívit

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 67–83 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.