Monero

Co je Monero

Monoero logoMonero je kryptoměna zaměřená na anonymizaci, decentralizaci a škálovatelnost. Tvůrci ji stvořili s cílem zajistit absolutní anonymitu transakcí tak, aby identita vlastníků nebyla odhalitelná.

Od většiny ostatních digitálních měn se Monero liší také tím, že není založeno na klasickém blockchainu, ale na protokolu CryptoNote.

Historie

Monero vzniklo v dubnu 2014 pod původním názvem BitMonero. Ale už pár dní po jeho vzniku došlo k přejmenování na Monero. Měna vznikla na základě kódu Bytecoinu.

V roce 2017 pak došlo k posílení anonymity transakcí s využitím algoritmu Ring Confidential Transactions.

Cena Monero (XMR) a obchodování

Kde obchodovat Monero (XMR)? Vzhledem ke svému zaměření a podstatě není Monero součástí běžné nabídky burz, ale lze s ním obchodovat i na několika těch větších.

Nepřímé obchodování a spekulace na cenové pohyby Monera pak umožňují brokeři (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení), kteří poskytují i neomezený demo účet zdarma.

Investice do krypto aktiv jsou velmi volatilní a v některých zemích EU nejsou regulované. Spotřebitelé nejsou nijak chráněni. Zisky můžou podléhat dani ze zisku.

BrokerDemoWeb
eToroAnoNavštívit