Milo nabízí hypotéky za zástavu kryptoměn

Americká společnost Milo začíná nabízet specifický druh hypoték, který může potěšit držitele kryptoměn.

Nabídka Milo je jednoduchá – poskytuje hypotéky, přičemž nehodnotí schopnost klienta splácet, protože postačí složit jako zástavu kryptoměnu. Zatím je možné použít jen bitcoin.

Tento produkt je pochopitelně cílený na ty, kdo drží a chtějí dál držet kryptoměnu v naději na její zhodnocení, a zároveň si chtějí koupit bydlení.

Zájemce o hypotéku musí mít v kryptoměnách víc peněz, než potřebuje na samotný nákup nemovitosti. V jakém poměru musí hodnota kryptoměnové zástavy převyšovat částku půjčky v rámci hypotečního úvěru, Milo zatím nezveřejnilo.

Pokud se podíváme, jak obecně fungují produkty decentralizovaných financí (DeFi), kvůli půjčce je vždy třeba dát do zástavy kryptoměnu v hodnotě minimálně o desítky procent vyšší, někdy jde i o násobky.

Je to z toho důvodu, že jsou kryptoměny velmi volatilní, takže je třeba mít dostatečnou rezervu, aby běžné cenové pohyby nevyvolaly likvidaci půjčky.

Když například musí být hodnota zástavy vždy alespoň 150 procent půjčené částky, tak pokud dojde k poklesu pod tuto hodnotu, poskytovatel prodá část nebo celou zástavu, aby uspokojil svoji pohledávku.

Hypotéka Milo je tak pro někoho, kdo má v bitcoinu našetřené peníze na nákup nemovitosti, ale zároveň chce bitcoin dál držet, protože si myslí, že jeho cena půjde nahoru. Bitcoiny tak může poskytnout jako zástavu u Milo, získat hypotéku na nákup nemovitosti, a tu splácet obvyklým způsobem.

Jakmile hypotéku splatí, bitcoiny se mu vrátí, a pokud šla cena kryptoměny mezitím nahoru, dosáhne kýženého zhodnocení. Pokud však dlužník nebude schopen hypotéku splatit nebo dojde k výraznému poklesu ceny bitcoinu, že hodnota zástavy spadne pod stanovený poměr vůči půjčené částce, dojde k likvidaci jeho zástavy a o část nebo všechny své bitcoiny přijde.

Milo je americká společnost se sídlem v Miami a na poskytování půjček má licenci. Hypotéky poskytuje na nákup výhradně amerických nemovitostí, avšak poskytuje je i lidem, kteří v USA nebydlí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru