MicroStrategy s nákupy bitcoinu už přehání, míní Citibank

Investiční strategie společnosti MicroStragy je podle hodnocení Citi už přehnaná, což se projevilo na doporučení investorům.

MicroStrategy je softwarová firma, ale v posledních měsících investuje stovky milionů dolarů do bitcoinu. Na svůj poslední nákup si dokonce půjčila od investorů 400 milionů dolarů formou dluhopisů.

Zatímco se tato strategie zatím vyplácela díky rostoucí ceně bitcoinu, podle ratingu Citibank to MicroStrategy už přehání a příliš s bitcoinem riskuje. V posledním hodnocení banky proto dostaly akcie MicroStrategy doporučení pro investory prodat.

Je pravdou, že pokud firma jako MicroStrategy začne tak mohutně investovat do kryptoměn, a dokonce si na to půjčovat peníze, má to vliv na povahu akcií firmy, jejichž hodnota zákonitě bude částečně svázána s bitcoinem. A kryptoměny jsou velmi volatilní.

Na druhé jiná velká banka – JPMorgan – stále vidí velký potenciál pro další růst bitcoinu. S tím, jak do této kryptoměny investují další veřejné společnosti, nově také pojišťovna MassMutual, rýsuje se prostor pro další institucionální poptávku, včetně penzijních fondů.

MassMutual investovala do bitcoinu 100 milionů dolarů a podle JPMorgan může institucionální poptávka přinést další investice do této kryptoměny v hodnotě až 600 miliard dolarů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru