Miami a New York mají své městské kryptoměny

Kryptoměnová síť Stacks vytváří tokeny, které mají za cíl utvořit nové městské ekonomiky. A zdá se, že je projekt úspěšný.

Projek City Coins přišel s vizí vytvořit pro města jejich vlastní kryptoměny, které podpoří rozvoj lokálních ekonomik.

City Coins staví na blockchainu Stacks, jehož finalita transakcí je stvrzena zápisem do blockchainu Bitcoin. Městské kryptoměny vznikají tak, že lidé musí nakoupit tokeny stacks (STX) a poté je poslat do určitého chytrého kontraktu, který zajistí těžbu městské kryptoměny.

Jako první tímto způsobem vznikl Miami Coin, v současnosti se těží také New York City Coin a připravuje se Austin Coin. Tyto kryptoměny vznikají rozhodnutím komunity a nejsou nijak vázané na jakékoliv rozhodnutí samotných měst.

Komunita ovšem rozhodla, že část, konkrétně 30 procent, STX použitých pro těžbu městské kryptoměny bude věnována samotnému městu. Dané město může, ale nemusí se k tokenům přihlásit.

Vzhledem k rostoucí popularitě a cenám kryptoměn je však pro města lákavé se k projektu městské kryptoměny přihlásit a nechat si vyplatit STX.

Miami už to udělalo. Přišlo si tak na tokeny v hodnotě 21 milionů dolarů, tedy více než 400 milionů korun. A rozhodlo se získané STX použít v rámci takzvaného stakingu v síti Stacks, což mu bude generovat úroky v bitcoinech. A tyto bitcoiny rozdělí mezi své obyvatele.

Vzhledem k tomu, že na post starosty New York City byl zvolen podpůrce Bitcoinu Eric Adams, je dost dobře možné, že se i k New York City Coinu přihlásí samotné město.

City Coins tak představují zajímavý koncept, který přináší volné peníze do městských rozpočtů. Když se k nim města přihlásí, zvyšují tím popularitu celého projektu a víc roztáčí kola potenciálně velkého úspěchu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru