McAfee si za propagaci libovolné kryptoměny řekne přes dva miliony korun

Zakladatel antivirové společnosti John McAfee přiznal, jak funguje propagace kryptoměn na jeho sociálních účtech.

McAfee prodal svůj podíl v antivirové společnosti, kterou založil, už v roce 1996, ale jeho jméno zůstává slavným, a tak pořád má moc ovlivňovat veřejné mínění. V posledních letech toho využívá zejména pro propagaci různých kryptoměn.

Nyní odhalil, že se propagací zabývá profesionálně, zakázky přijímá McAfee Crypto Team. Podstatným číslem je 105 tisíc amerických dolarů (více než dva miliony korun), o které si řekne za propagaci libovolné kryptoměny v rámci jednoho příspěvku na Twitteru.

Jeho účet sleduje v současnosti 812 tisíc lidí, přičemž v minulosti už dokázal, že jeho pozitivní zmínka dokáže cenu kryptoměny zvednout.

John McAfee je nejen z tohoto důvodu kontroverzní osobou. Stále se označuje za experta na bezpečnost, přičemž jeho twitterový účet loni ovládli hackeři a využili ho pro propagaci určitých kryptoměn.

McAfee svojí naprosto nekritickou propagací některých kryptoměn v podstatě vyvolává jev „pump and dump“, což je nelegální manipulace s cenami. Americké úřady začaly tyto praktiky stíhat už i na kryptoměnách.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru