Manipulátor promluvil o manipulování s kryptoměnami

Coindesku poskytl rozhovor člověk, který se živí manipulováním s kryptoměnovými trhy.

Že je s kryptoměnami manipulováno, je veřejným tajemstvím. Je to i hlavní důvod, proč americký regulátor SEC stále odmítá povolit obchodování s bitcoinovými ETF. Je až moc jednoduché ovlivňovat ceny kryptoměn a manipulovat s nimi, zvlášť u malých projektů. To stále odrazuje i řadu profesionálních investorů.

Coindesku poskytl rozhovor Alexej Andryunin, který před časem založil společnost GoBit, jejíž hlavní službou doposud bylo manipulovat s kryptoměnovými trhy na zakázku. Andryunin vysvětlil, že pomáhal hlavně malým kryptoměnovým projektům, které na sebe potřebovaly upozornit.

Zásadní pro každou kryptoměnu je dostat se do přehledu na Coinmarketcap.com. To ale vyžaduje určité minimální denní obchodní objemy, v minulosti to bylo až 100 tisíc dolarů, na což nové kryptoměny nedosáhnou snadno. A tak Andryunin stvořil obchodní roboty, kteří nakupují a prodávají mezi sebou, čímž vytvoří umělé statistiky o obchodních objemech a pomůžou kryptoměnám se dostat na Coinmarketcap a získat si pozornost.

Společností zabývajícími se tržními manipulacemi jako GoBit je podle Andryunina minimálně 100. Na druhé straně ale podle něj svítá na lepší časy, protože se regulace zpřísňuje, což jeho firma pociťuje na klesajícím počtu klientů a potřebě přeorientovat svůj byznys.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru