Litecoin

Co je Litecoin

Litecoin logoLitecoin je digitální měna založená na kryptografii, tedy kryptoměna.

Po technické stránce je velmi podobná bitcoinu, ovšem technická vylepšení v podobě Segregated Witness a Lighnting Network ji činí rychlejší a levnější z pohledu poplatků za převody.

Jedná se tedy o decentralizovanou síť a měnu, nad kterou nemá kontrolu žádná centrální autorita.

Litecoin se těží, celkem ho bude 84 milionů jednotek, což je čtyřikrát více než bitcoinu. Volba použity cryptu by měla zajistit, že při těžení nevznikají velké rozdíly mezi různými typy hardwaru.

Historie

Lietcoin popsal a stvořil Charlie Lee v roce 2011 jako odnož jádra bitcoinu. V květnu 2017 nasadil Lietcoin Segregated Witness a proběhla první transakce přes Lightning Network. V současnosti patří Litecoin mezi největší kryptoměny podle tržní kapitalizace.

Aktuální cena LTC a obchodování

Kde obchodovat Litecoin (LTC)? Jako obvykle u kryptoměn je možné ho nakoupit a posléze prodat přímo na burzách. Spekulovat na cenové pohyby LTC vůči ostatním měnám lze u brokerů. Můžete si vyzkoušet demo kliknutním na obchod v níže zobrazeném grafu.

Investice do krypto aktiv jsou velmi volatilní a v některých zemích EU nejsou regulované. Spotřebitelé nejsou nijak chráněni. Zisky můžou podléhat dani ze zisku.

BrokerDemoWeb
eToroAnoNavštívit