Libra možná nikdy nevznikne, přiznává Facebook

Tváří v tvář veřejnému tlaku Facebook musel varovat investory, že jeho projekt digitální měny libra možná nikdy nebude dotažen do konce.

Prezentace digitální měny Facebooku vyvolala obrovské vlny, a to především na úrovni vlád a regulačních úřadů. Snad žádná země světa plány Facebooku neuvítala, naopak, řada států se okamžitě postavila proti tomu, aby soukromá organizace vydávala a kontrolovala nadnárodní peníze.

Odpor proti libře byl velice zřejmý hned od začátku a s postupem času sílí, představitelé Facebooku se na toto téma už museli vyzpovídat v americkém senátu. A jsou si vědomi, že čelí velkým překážkám.

„Neexistuje záruka, že libra a s ní spojené produkty a služby budou dostupné v dohledné době či dokonce že vůbec budou dostupné,“ uvedl Facebook ve své finanční zprávě o druhém čtvrtletí letošního roku, přičemž jako hlavní důvody odcitoval tlak regulátorů.

Největší sociální síť světa také přiznala, že nemá lidi, kteří by měli dostatečné zkušenosti s blockchainem a kryptoměnami, což může negativně ovlivnit její schopnost vyvíjet produkty tohoto typu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru