Libra Facebooku se přejmenovala na Diem a chce nový začátek

Facebook se zjevně snaží distancovat od nevydařeného projektu na digitální měnu Libra a mění název i koncept.

Před několika málo dny unikly na veřejnost zprávy, že Facebook opět změnil svůj projekt digitální měny, pro začátek se chce nově spokojit s vydáním pouze jediného stablecoinu, tedy digitální měny, jejíž hodnota je vázána na fiat měnu, v tomto případě na americký dolar.

Facebook nyní přispěchal s oficiálním oznámením změny názvu celého projektu, nové jméno je Diem.

„Projekt Diem přinese jednoduchou platformu, která umožní úspěšný růst fintechovým inovacím a umožní spotřebitelům a podnikům provádět okamžité, levné a vysoce bezpečné transakce,“ uvedl Facebook.

Podle všeho teď největší sociální síť světa čeká na povolení ze strany švýcarských regulátorů, protože projekt Diem sídlí právě v zemi helvétského kříže.

Zredukování celého projektu na jednu stabilní digitální měnu vázanou na dolar, kterých už ve světě kryptoměn existuje celá řada, však regulátory a vlády moc neuklidnil.

Například z Evropské centrální banky zaznívá, že soukromé stabilní digitální měny jsou velkou hrozbu pro peněžní suverenitu unie a jednotlivých zemí. Je tedy velkou otázkou, zda právě v Evropě dostane Facebook vůbec povolení svoji měnu diem používat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru